Клініко-діагностична лабораторія

 Робота лабораторії регламентується «Положенням про лабораторію» та «Настановою з якості». Лабораторію атестовано на право проведення вимірювань в сфері поширення Державного метрологічного нагляду, що засвідчено відповідним свідоцтвом  (№ 003770 від 08.07.2014, чинне до 07.07.2018 р.) та Галуззю атестації. В зв’язку з збільшенням переліку досліджень в грудні 2015 року було проведено позачергову атестацію на розширення Галузі

Завідувач лабораторії:

Криволапа Наталя Валеріївна, біолог ІІ кваліфікаційної категорії

тел. +38 (0462) 727-473

Лікарі:

Свирид Т.С.

 

 

 

 

 

Свирид Тетяна Станіславівна, лікар-лаборант вищої категорії, закінчила ІІ-й Московський медичний інститут у 1983 році.

Старший лаборант:

Власенко Людмила Іванівна, лаборант (медицина) вищої категорії

До основних функцій, що здійснює КДЛ належить:

  • Якісне та своєчасне виконання лабораторних досліджень у галузі атестації.
  • Надання консультативної допомоги лікарям лікувальних відділень диспансеру у виборі найбільш діагностично інформативних лабораторних тестів та інтерпретації результатів лабораторних досліджень.
  • Впровадження прогресивних форм роботи нових методів лабораторних досліджень, рекомендованих МОЗ України. В лабораторії виконуються клінічні, гематологічні, імунологічні та біохімічні дослідження.
  • Проведення внутрішньо лабораторного і участь у зовнішньому контролі якості лабораторних досліджень.

Якість досліджень в КДЛ кардіодиспансеру в значній мірі досягається завдяки використанню устаткування, реактивів і витратних матеріалів європейського виробництва (ABX Horiba(Франція),  DiaSorin ( Італія), Sysmex (японія) та ін.)

Важливу роль в гарантії якості відіграє висококваліфікований медичний персонал, який постійно опановуює новітні методики, проходить навчання і підвищення кваліфікації.

Завдяки багаторівневому контролю якості досліджень помилки в результатах зводяться до мінімуму.   Лабораторія регулярно бере участь в всеукраїнських програмах контролю якості. Постійно працює над вдосконаленням всіх етапів лабораторних досліджень: преаналітичного, аналітичного та постаналітичного.

Процедура взяття біологічного матеріалу здійснюється лише за допомогою індивідуальних вакуумних систем, які забезпечують мінімальний контакт матеріалу із зовнішнім середовищем, значно знижують мікротравматизацию клітин матеріалу, а також роблять процедуру повністю безпечною для пацієнта і персоналу, що проводить відбір матеріалу.

Наприкінці 2014 року клініко-діагностичну лабораторію було оснащено сучасним діагностичним обладнанням, що надав благодійний фонд «Доступні ліки», таким як: автоматичний гематологічний аналізатор «Sysmex XP-300», виробництва Японії,  та напівавтоматичний аналізатор коагулометричний «Sysmex CA 50» для діагностики системи згортання, які дозволили підвищити якість аналізу за рахунок високої чутливості апаратури та реагентів, а також проводити диференційну діагностику захворювань.

Встановлений імунохемілюмінісцентний аналізатор Liaison (виробництва DiaSorin,  Італія), призначений для проведення імунохімічного аналізу біологічних рідин людини, що дозволяє проводити дослідження на наявність клінічно значущих інфекційних маркерів, дослідження, необхідні для діагностики серцево-судинних захворювань, зокрема артеріальної гіпертензії, цукрового діабету, маркерів остеопорозу, онкомаркерів, маркерів анемій та гострого запалення, визначення гормонів щитовидної залози, репродуктивної функції та багато іншого. Аналізатор надає можливість отримати результат за 15 хвилин.

В 2015 році придбані аналізатор біохімічний автоматичний «Pentra 400» та аналізатор сечі «Citolab Reader 300», що дозволило створити найсучаснішу лабораторію в області.

 

Дослідження, що виконуються клініко-діагностичною лабораторією:

Нормальні показники досліджень, виконаних клініко-діагностичною лабораторією