Клініко-діагностична лабораторія

 Робота лабораторії регламентується «Положенням про лабораторію» та «Настановою з якості».

Завідувач лабораторії:

Криволапа

 

 

 

Криволапа Наталя Валеріївна, біолог ІІ кваліфікаційної категорії

тел. +38 (0462) 727-473

Лікарі:

Свирид Т.С.

 

 

 

Свирид Тетяна Станіславівна, лікар-лаборант вищої категорії, закінчила ІІ-й Московський медичний інститут у 1983 році.

Старший лаборант:

Власенко Людмила Іванівна, лаборант (медицина) вищої категорії

До основних функцій, що здійснює КДЛ належить:

  • Якісне та своєчасне виконання лабораторних досліджень у галузі атестації.
  • Надання консультативної допомоги лікарям лікувальних відділень диспансеру у виборі найбільш діагностично інформативних лабораторних тестів та інтерпретації результатів лабораторних досліджень.
  • Впровадження прогресивних форм роботи нових методів лабораторних досліджень, рекомендованих МОЗ України. В лабораторії виконуються клінічні, гематологічні, імунологічні та біохімічні дослідження.
  • Проведення внутрішньо лабораторного і участь у зовнішньому контролі якості лабораторних досліджень.

Якість досліджень в КДЛ кардіодиспансеру в значній мірі досягається завдяки використанню устаткування, реактивів і витратних матеріалів європейського виробництва (ABX Horiba(Франція),  DiaSorin ( Італія), Sysmex (японія) та ін.)

Важливу роль в гарантії якості відіграє висококваліфікований медичний персонал, який постійно опановуює новітні методики, проходить навчання і підвищення кваліфікації.

Завдяки багаторівневому контролю якості досліджень помилки в результатах зводяться до мінімуму.   Лабораторія регулярно бере участь в всеукраїнських програмах контролю якості. Постійно працює над вдосконаленням всіх етапів лабораторних досліджень: преаналітичного, аналітичного та постаналітичного.

Процедура взяття біологічного матеріалу здійснюється лише за допомогою індивідуальних вакуумних систем, які забезпечують мінімальний контакт матеріалу із зовнішнім середовищем, значно знижують мікротравматизацию клітин матеріалу, а також роблять процедуру повністю безпечною для пацієнта і персоналу, що проводить відбір матеріалу.

Наприкінці 2014 року клініко-діагностичну лабораторію було оснащено сучасним діагностичним обладнанням, що надав благодійний фонд «Доступні ліки», таким як: автоматичний гематологічний аналізатор «Sysmex XP-300», виробництва Японії,  та напівавтоматичний аналізатор коагулометричний «Sysmex CA 50» для діагностики системи згортання, які дозволили підвищити якість аналізу за рахунок високої чутливості апаратури та реагентів, а також проводити диференційну діагностику захворювань.

В 2015 році придбані аналізатор біохімічний автоматичний «Pentra 400» та аналізатор сечі «Citolab Reader 300», що дозволило створити найсучаснішу лабораторію в області.

 

Дослідження, що виконуються клініко-діагностичною лабораторією:

Забір крові здійснюється в маніпуляційному кабінеті (№ 27) диспансерно-поліклінічного відділення
з 8:40 до 10:00, на коагулограму до 12:00.

Результати аналізів знаходяться в реєстратурі після 16:00 в день здачі аналізів.

 

Нормальні показники досліджень, виконаних клініко-діагностичною лабораторією