Кардіологічне відділення № 2

Кардіологічне відділення № 2 на 30 ліжок

Завідувач відділення

DSC_0625

 

 

 

 

 

Малашенко Ліна Іванівна, лікар-кардіолог вищої категорії, закінчила Харківський державний медичний університет у 1998 році за спеціальністю “Лікувальна справа”

тел. +38 (0462) 91-59-68

Лікарі:

Атанов Олександр Олександрович, лікар-кардіолог вищої категорії, закінчив Оренбурзький медичний інститут у 1985 році за спеціальністю “Лікувальна справа”

Онищук Оксана Іванівна, лікар-кардіолог першої категорії, закінчила Львівський державний медичний університет у 1998 році за спеціальністю “Лікувальна справа”

Манжула Ірина Костянтинівна, лікар-кардіолог, закінчила Національний медичний університет імені О.О. Богомольця у 2017 році за спеціальністю “Лікувальна справа”

Старша сестра медична
Джевагірова Людмила Анатоліївна, сестра медична вищої кваліфікаційної категорії
тел. +38 (0462) 91-59-31

Пост чергової сестри медичної
тел. +38 (0462) 91-59-34

Відділення функціонувало з 1 січня 2019 року для лікування хворих з хронічною серцевою недостатністю. Розраховане на лікування 30 пацієнтів, для чого обладнані палати місткістю від 2 до 6 осіб.

Показаннями для госпіталізації у відділення є наявність серцевої недостатності або підозра на її розвиток.

Діагностичні можливості закладу дозволяють розпізнати це серйозне захворювання вже на ранніх стадіях його розвитку, що особливо важливо для своєчасного початку лікування.

У відділення можуть звертатися хворі, у яких до кінця не ясний діагноз, для своєчасного обстеження і виявлення серцевої недостатності.

Відділення має можливість застосовувати сучасні лікарські препарати, що дозволяють в більшості випадків випадків домогтися компенсації захворювання. При виписці хворі отримують докладні рекомендації, які стосуються не тільки лікування, а й способу життя, режиму фізичної активності, харчування тощо.

Проводиться відбір і підготовка хворих до операції трансплантації серця, комплексу серце-легені.

 

Що таке хронічна серцева недостатність?

Хронічна серцева недостатність (ХСН) – ускладнення багатьох захворювань, як кардіологічних (ішемічна хвороба серця, перенесений в минулому інфаркт міокарда, складні порушення ритму, артеріальна гіпертензія, набуті вади серця, кардіоміопатії тощо), так й не кардіологічних.

Суть захворювання полягає в тому, що серце перестає адекватно справлятися з тим навантаженням, що йому пропонує організм. Спочатку захворювання тече приховано, виявити його можливо тільки з використанням спеціальних методик обстеження, потім воно починає проявлятися при фізичної активності, а далі і в спокої.

Різноманітність причин для розвитку ХСН і широкий спектр проявів захворювання обумовлює необхідність створення спеціалізованого відділення, що здійснює ведення таких хворих.