Прес-тур до Дня серця

СЕРЦЕВО-СУДИННІ ЗАХВОРЮВАННЯ – ГОЛОВНА ПРИЧИНА СМЕРТНОСТІ В ЧЕРНІГІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

 

З нагоди Всесвітнього Дня серця  2 жовтня представників чернігівських ЗМІ  було запрошено на прес-тур до КЛПЗ «Чернігівський обласний кардіологічний диспансер». Журналісти мали змогу ознайомитися з сучасним станом надання кардіологічної допомоги та дізнатися про темпи поширення серцево-судинних захворювань на Чернігівщині.

Під час спілкування із журналістами головний лікар закладу, головний позаштатний спеціаліст Управління охорони здоров’я облдержадміністрації з кардіології Ігор Батог, зокрема, зазначив, що серцево-судинні захворювання продовжують посідати перше місце за рівнем інвалідності та смертності жителів Чернігівщини. «Водночас, підвищився рівень ранньої діагностики цих недугів, що обумовлено наявністю сучасної апаратури в нашому закладі, – наголосив Ігор Батог. – Профілактична медицина – практично єдине, що може певною мірою врятувати життя громадян. Втім, на жаль, ми не завжди можемо «достукатися» до людини та змусити її корегувати свій спосіб життя аби уникнути серйозних захворювань серця і судин. Зазвичай людина замислюється над тим, як вона живе вже тоді, коли те або інше кардіологічне захворювання дається взнаки. Загалом серед факторів, що спричиняють розвиток цих захворювань, можна виокремити такі, як загальне старіння населення, малорухливий спосіб життя, невиважене ставлення до того, що людина їсть, пізнє звернення до спеціалістів, а також самолікування та наявність хронічних супутніх захворювань. Серед модифікованих факторів – високий рівень холестерину, тютюнокуріння, зловживання алкоголем, надмірна вага».

“В обласному кардіологічному диспансері щорічно лікується 3700-3800 пацієнтів, на нашій базі розгорнуто 120 кардіологічних ліжок. В нас є потужне відділення функціональної діагностики, яке приймає щоденно до 50 пацієнтів. Приймаємо всіх хворих за умови направлення від сімейного лікаря та забезпечуємо доступність до сучасних методів дослідження. Обласний кардіологічний диспансер має можливість на ранніх етапах визначати наявність холестеринових бляшок у коронарних судинах (кальций-скоринг), відповідно визначати фактори ризику захворювань, проводити ультразвукове дослідження артерій, вен нижніх кінцівок, судин шиї тощо» – наголосив Ігор Батог.

У ході ознайомлення з роботою структурних підрозділів диспансеру журналісти, дізналися про методи швидкого біохімічного дослідження крові, комп’ютерної томографії органів за допомогою сучасного обладнання, роботи реанімаційного та поліклінічних відділень.

IMG_3674 IMG_3683

157161571715718

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IMG_373515715

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

телеканал Дитинець

телеканал Новий Чернігів

Високий вал

Comments are closed.