Наркотики — паралельний світ, з якого немає вороття

Наркотики – паралельна реальність, яку не можна заперечувати, яку не можна побороти, яку маємо визнати і знати про неї все, аби ніколи до неї не потрапити.

1

Наркотики – страх, про який говорять пошепки; дно, якого соромляться; слабкість, якої не визнають; самотність, від якої втікають; ганебна смерть, якої бояться; злочинність, якої ніколи не поборють; бізнес, який завжди буде прибутковим…

Чи може наш світ бути без наркотиків? Ні. Це ідеальна система, це налагоджений бізнес, це реальні гроші. Наркотики – це задоволення, яке подібне до вживання алкоголю, куріння, сексу. Людина починає вживати наркотики з тих самих причин, з яких їдять, займаються сексом, курять, вживають алкоголь, грають у комп’ютерні й азартні ігри. Людина шукає задоволення. Людина живе задоволеннями. Людина працює, багатіє, оточує себе людьми і речами задля отримання задоволення. Для того щоб зрозуміти, що саме для людини є задоволенням, треба це спробувати. Тому перший раз має вирішальне значення.

Перше задоволення їжею природне для нас, і коли світогляд людини обмежується лише смачненьким, то логічно, що це стає своєрідною залежністю, яка контролюється і обмежується зовнішнім виглядом, станом здоров’я, думкою оточуючих і наступним природним бажанням – мати секс.

Секс як задоволення також є природним, бо рано чи пізно перемагає якщо не сексуальне бажання, то потреба продовження роду людського.

Куріння, алкоголь, наркотики – задоволення, які не є для нас природними, вони підміняють відчуття щастя, ейфорії, радості, впевненості, привабливості, сексуальності і навіть любові. Всі ці емоції природні для людини, і вона з дитинства розуміє їхню цінність.

Дитина потребує любові, уваги, підтримки, тому дуже важливим є середовище, з якого вона отримує ці емоції. Дитина вчиться отримувати емоції, наслідуючи членів сім’ї, однокласників, друзів. Нині прикладом для наслідування є інтернет, де є акаунти успішніших, щасливіших, привабливіших. Дитина порівнює себе і своє близьке оточення з прикладами зі сторінок своїх друзів, відомих людей, блогерів і влогерів. І на етапі порівняння важливо, щоб середовище дитини було пріоритетним і достатнім за сферою отримання емоцій задоволення саме зсередини.

Звісно, якщо в середовищі дитини задоволення отримують через куріння, алкоголь і наркотики, то ризик того, що вона теж почне все це вживати, дуже великий.

Перша пропозиція невідомого задоволення досить часто приходить зі сторони. Має бути хтось, хто зацікавить, хтось, кому дитина довіряє, хтось, кого дитина хоче наслідувати. І ось від цього убезпечити дитину дуже важко. Єдиним, що може зупинити і вберегти від помилки, є внутрішня впевненість дитини, що вона повноцінно щаслива і задоволена.

Як убезпечити своїх дітей від наркотиківСаме тому останнім часом досить популярним став дезоморфін, який у наркоманів має назву “крокодил”. Він абсолютно доступний, бо виготовляється в домашніх умовах із засобів, які можна придбати в аптеці й господарських магазинах… І швидке гниття всього тіла наркоману забезпечене.

Але це вже фінал, якому можна запобігти, якщо бути уважними до своїх дітей.

Нові наркомани змінилися: більшість із них не вживає алкоголю і не курить, чим вводить в оману близьких. Батьки мають бути обізнані з новими захопленнями і способами отримання задоволення підлітками. Пильнувати треба вже десятирічних дітей. І ось чому.

Нині нова ера наркотиків: вони є в легкому доступі, не заборонені законом, а отже, за їх розповсюдження не настає кримінальна відповідальність. Чому? Тому що наркобізнес не має на меті зупинятися, навпаки, він прагне збільшувати свої прибутки й масштаби пропорційно збільшенню чисельності населення. Тому хіміки нарколабораторій активно розробляють нові й нові формули синтетичних наркотиків, кількість яких зростає щороку. Потрібен час для того, щоб виявити формулу нового наркотику, внести на законодавчому міжнародному рівні до списку заборонених наркотичних, психотропних речовин і прекурсорів, навчити персонал правоохоронних і митних служб його виявляти. І допоки все це відбувається, на ринок заходить новий вид синтетичного наркотику, який легально, під виглядом трав’яних сумішей, солей тощо за невеликі кошти через інтернет, соціальні мережі потрапляє прямо до рук наших дітей.

Ось останні надходження.

Спайси, так звана синтетична марихуана, – загальна назва для різних продуктів з трав’яних сумішей для куріння, до складу яких входять синтетичні канабіоїди з додаванням або без додавання до продукту легальних психотропних трав, інших синтезованих хімічних речовин. Їх виготовляють, наносячи (шляхом обприскування або замочування) синтетичні канабіоїди на будь-яку суху траву і продають як “дизайнерські наркотики” або як такі, що мають ефект коноплі.

Синтетичні катинони, що мають ефект, подібний до амфетамінів та кокаїну. Цей наркотик має вигляд білого кристалічного порошку, який розповсюджується в невеликих упаковках із написом “Не для вживання людиною” під виглядом сумішей для підживлення рослин, солей для ванни, засобів для очищення ювелірних виробів або екрана телефона. Вони продаються он-лайн під красивими назвами “Ванільне небо”, “Хмара 9″, “Біла блискавка”, “Обличчя зі шрамом” та ін.

Батьки мають звертати особливу увагу на появу в лексиконі дитини сленгових слів: “солі”, “мікси”, “спайси”, “курильні суміші”, “альфа”, “скорость”, “быстрый”, бо сленг свідчить про цікавість дитини до особливо небезпечних синтетичних аналогів наркотиків і психотропів.

Звертайте увагу на програмне забезпечення, яке встановлене на комп’ютерах і смартфонах дітей. Особливо батьків має насторожувати анонімайзери VPN-з’єднання, TOR-браузери, бо через них дитина може відвідувати інтернет-ресурси, де пропонують наркотики і психотропи. Такі месенджери, як Телеграм і автоматизовані програми, так звані боти, – це платформа для діалогу з наркодилерами. Батьків має насторожувати згадування дитиною “Дяди Федора” або запис її месенджерах під цією кодовою назвою.

Доступність – ось головна тенденція на сучасного ринку наркотиків. Тому в містах набуває популярності так звана аптечна наркоманія. Батьки повинні не проґавити моменту, коли дитина починає цікавитися ліками, і бити на сполох, якщо виявили в дитини чи місці, де вона проводить найбільше часу, упаковки трамадолу, коаксилу, седалгіну, нурофену плюс, пенталгіну, коделаку, терпінкоду, тропікаміду.

Набули популярності серед молоді й медичні препарати рогіпнол та етизолам, які у поєднані з алкоголем впливають на коротку пам’ять людини, після чого вона втрачає контроль над тілом. Ці таблетки рожевого кольору, інколи з написом “РОШ”, використовують для швидкого схиляння малолітніх дівчат до сексу. Їх також називають “другом зґвалтування на побаченні”.

Марихуана (“травка”, план) залишається найпоширенішим видом наркотиків серед молоді через толерантне ставлення до неї. Більшість помилково не вважає її наркотиком. Але кожен мій підопічний наркоман зазначав, що все починалося саме з “травки”.

Тому батькам важливо звертати увагу на всі без винятку зміни, які відбуваються з їхніми дітьми, – від поведінкових до емоційних, від зовнішнього вигляду до сфери інтересів. Це потрібно робити не лише через підозри у вживанні наркотиків, а й для того, щоб мати постійний діалог з дитиною і не давати їй можливості хоча б на мить засумніватись у батьківській увазі й підтримці.

Comments are closed.