Корисні продукти для серця

Серце – найважливіший орган в тілі людини, який ми практично не жаліємо, влаштовуючи йому надзвичайні навантаження щоденними стресами і шкідливим харчуванням. До речі, найбільше серцю шкодить не нервове напруження, а саме неправильне харчування. Жирна і смажена їжа підвищує рівень холестерину, що в кінцевому підсумку призводить до утворення бляшок на стінках судин. У свою чергу, холестеринові бляшки заважають роботі серцевого м’яза. На щастя, є корисні продукти харчування, які можуть убезпечити серцево-судинну систему від різного роду захворювань, а також діють як профілактика інфаркту

1. Вівсяна кашаBreakfast set. A bowl of barley porridge with cocnut oil, vegetarian milk, walnuts, raisins, cinnamon on blue polka dot tablecloth, spoon, apple, glass of vegetarian milk. Free space for your text.
Вівсянка (не в пластівцях) багата клітковиною, яка відмінно “чистить” організм і знижує рівень “поганого” холестерину. Крім користі для серця, вівсянка грубого помелу також сприяє поліпшенню травлення.

 

2. Темний шоколад (мінімум – 70% какао)
shokГіркий шоколад з какао-бобів допомагає нормалізувати артеріальний тиск, бореться із запальними процесами в організмі і покращує настрій, що теж важливо для здоров’я серця. Регулярне вживання темного шоколаду в невеликих кількостях допомагає боротися з утворенням тромбів.

 

3. Жирна риба
blyudo-iz-krasnoj-rybyЛосось, кета, скумбрія, оселедець і інша жирна морська риба допомагають знизити ризик виникнення атеросклерозу і аритмії. Риб’ячий жир зміцнює стінки судин і захищає їх від пошкоджень. Рекомендується вживати рибу 2-3 рази в тиждень. Річкова риба хоч і не така жирна, але не менш корисна.

 

4. Оливкова олія Extra Virgin
Всьогexstra virginо дві столові ложки цієї олії в день допоможуть зменшити вміст “поганого” холестерину в крові. Крім цього, оливкова олія поліпшує склад крові, стабілізуючи рівень цукру в ній.

 

5. Горіхи

nuts3У горіхах різних видів повно корисних для серця білкових волокон. Крім корисних мікроелементів, в продукті міститься вітамін Е, який знижує рівень “поганого” холестерину в крові.

 

6. Брокколі
brokolliЦей хрестоцвітний овоч містить просто величезну кількість мінералів, вітамінів і антиоксидантів. Всі вони активізують роботу серцевого м’яза і допомагають нормалізувати артеріальний тиск. Брокколі багаті клітковиною, яка також чистить організм від шлаків і токсинів.

7. Часник
chesnokЧасник – один з найкорисніших продуктів для серця, адже він знижує артеріальний тиск і розширює судини. Продукт допомагає зняти спазм судин, а також перешкоджає виникненню атеросклеротичних бляшок.

 

8. Груші і яблука
yabloko-i-grushaУ грушах, так само як і в яблуках, міститься величезна кількість рослинних волокон, корисних для серця. Фрукти допомагають нормалізувати кровообіг і підвищують гемоглобін. Яблука та груші є, мабуть, найбільш дешевими і доступними продуктами для серця.

9. Кориця
korycaЦя корисна спеція допомагає боротися з серцевими захворюваннями і атеросклерозом. Крім цього, кориця сприяє зниженню маси тіла.

 

10. Червоне вино

10 vineЧервоне вино в невеликих кількостях усуває жирові відкладення в кровоносних судинах, а також допомагає вивести токсини з організму. Сухе вино також допомагає знизити вагу і нормалізує тиск.

Comments are closed.