Інформація про заклад

Кардіологічна служба в Чернігівській області була започаткована в 1963 році, коли на базі обласної лікарні було створено безліжкове кардіологічне диспансерне відділення, яке діяло до грудня 1985 року. На його базі наказом відділу охорони здоров’ я Чернігівського облвиконкому від 10 грудня 1985 року № 72 “Об организации областного кардиологичного диспансера” був створений безліжковий обласний кардіологічний диспансер, який функціював на базі 3-го поліклінічного відділення Чернігівської міської лікарні № 1.

Рішенням виконавчого комітету Чернігівської обласної ради народних депутатів від 12 січня 1990 року № 6 “Про ліквідацію обласного лікувально-санаторного управління та передачу його приміщень і обладнання обласному кардіологічному диспансеру” в березні 1990 року відкривається кардіологічний диспансер на 180 ліжок, де було розгорнуто: відділення гіпертонічної хвороби на 60 ліжок; відділення ішемічної хвороби серця та порушень ритму на 60 ліжок;  відділення судинної хірургії на 60 ліжок, при якому було відділення реанімації на 6 ліжок.

В липні 1992 року відділення судинної хірургії було переведено на базу Чернігівської міської лікарні № 2, а замість нього в облкардіодиспансері було відкрите дитяче кардіоревматологічне відділення на 60 ліжок, яке в 1996 році було скорочено до 40 ліжок, а з 1 червня 2013 року переведено в Чернігівську обласну дитячу лікарню.

1 січня 2018 року було скорочено 5 ліжок  в кардіологічному відділенні № 2, працювало 2 стаціонарних відділення:

  • кардіологічне відділення №1 – артеріальних гіпертензій – на 60 ліжок;
  • кардіологічне відділення №2 – ішемічної хвороби серця з порушенням ритму – на 60 ліжок, на базі якого розташовано 9 ліжок палат інтенсивної терапії.

З 1 січня 2019 року скорочено 20 ліжок, у закладі працюють диспансерно-поліклінічне відділення та 3 стаціонарних відділення:

  • кардіологічне відділення №1 диференційної діагностики та реабілітації кардіологічних хворих – на 30 ліжок;
  • кардіологічне відділення №2 – ішемічної хвороби серця з порушенням ритму – на 40 ліжок, на базі якого розташовано 9 ліжок палат інтенсивної терапії;
  • кардіологічне відділення №3 хронічної серцевої недостатності на 30 ліжок.

З 1 січня 2020 року скорочено ще 5 ліжок, у закладі працюють поліклінічне відділення та 3 стаціонарних відділення:

  • кардіологічне відділення №1 на 30 ліжок;
  • кардіологічне відділення №2 на 30 ліжок;
  • відділення для хворих на інфаркт міокарду з інтервенційною лабораторією та палатами інтенсивної терапії на 30 ліжок.

З 1 квітня 2020 року Підприємство уклало договір з НСЗУ по наступних пакетах:

1. Амбулаторна допомога
2. Стаціонарна допомога
3. Медична допомога при гострому інфаркті міокарду

Медичний персонал Центру має найбільший в області досвід в лікуванні хворих кардіологічного профілю. В лікарні працюють 24 лікаря, з них 9 мають вищу атестаційну категорію, першу – 8, другу – 2; один – заслужений лікар України;  в тому числі 10 кардіологів, з них мають вищу атестаційну категорію – 5, першу – 2,  другу – 1; один кандидат медичних наук . Лікарі центрупостійно проходять курси з підвищення кваліфікації на базах провідних медичних закладів України (Національний університет охорони здоров’я ім. П.Л.Шупика (раніше НМАПО),  НІ серцево-судинної хірургії ім. М.М.Амосова, ННЦ «Інститут кардіології ім. М.Д. Стражеска», Інститут Серця МОЗ України).

Середнього медичного персоналу 70 осіб, з них 64 – медичних сестер, з яких 18 мають вищу атестаційну категорію, 20 – першу, 7 – другу; 5 лаборантів,  з яких мають вищу атестаційну категорію – 1,  першу – 4.

Загальна кількість працівників лікарні – 186 осіб.