Інформація про заклад

Кардіологічна служба в Чернігівській області була започаткована в 1963 році, коли на базі обласної лікарні було створено безліжкове кардіологічне диспансерне відділення, яке діяло до грудня 1985 року. На його базі наказом відділу охорони здоров’ я Чернігівського облвиконкому від 10 грудня 1985 року № 72 “Об организации областного кардиологичного диспансера” був створений безліжковий обласний кардіологічний диспансер, який функціював на базі 3-го поліклінічного відділення Чернігівської міської лікарні № 1.

Рішенням виконавчого комітету Чернігівської обласної ради народних депутатів від 12 січня 1990 року № 6 “Про ліквідацію обласного лікувально-санаторного управління та передачу його приміщень і обладнання обласному кардіологічному диспансеру” в березні 1990 року відкривається кардіологічний диспансер на 180 ліжок, де було розгорнуто: відділення гіпертонічної хвороби на 60 ліжок; відділення ішемічної хвороби серця та порушень ритму на 60 ліжок;  відділення судинної хірургії на 60 ліжок, при якому було відділення реанімації на 6 ліжок.

В липні 1992 року відділення судинної хірургії було переведено на базу Чернігівської міської лікарні № 2, а замість нього в облкардіодиспансері було відкрите дитяче кардіоревматологічне відділення на 60 ліжок, яке в 1996 році було скорочено до 40 ліжок, а з 1 червня 2013 року переведено в Чернігівську обласну дитячу лікарню.

З 1 січня 2018 року скорочено 5 ліжок  в кардіологічному відділенні № 2. Зараз у закладі працюють диспансерно-поліклінічного відділення та 2 стаціонарних відділення:

  • кардіологічне відділення №1 – артеріальних гіпертензій – на 60 ліжок;
  • кардіологічне відділення №2 – ішемічної хвороби серця з порушенням ритму – на 60 ліжок, на базі якого розташовано 9 ліжок палат інтенсивної терапії.

Медичний персонал диспансеру має найбільший в області досвід в лікуванні хворих кардіологічного профілю. В лікарні працюють 27 лікарів, з них 9 мають вищу атестаційну категорію, першу – 9, другу – 3; один – заслужений лікар України;  в тому числі 11 кардіологів, з них мають вищу атестаційну категорію – 5, першу – 3,  другу – 1; один кандидат медичних наук . Лікарі диспансеру постійно проходять курси з підвищення кваліфікації на базах провідних медичних закладів України (НМАПО ім. П.Л.ШупикаНІ серцево-судинної хірургії ім. М.М.Амосова, ННЦ «Інститут кардіології ім. М.Д. Стражеска», Інститут Серця МОЗ України).

Середнього медичного персоналу 67 осіб, з них 61 – медичних сестер, з яких 17 мають вищу атестаційну категорію, 22 – першу, 7 – другу; 5 лаборантів,  з яких мають вищу атестаційну категорію – 1,  першу – 1, другу – 1.

Загальна кількість працівників лікарні – 203