Інформація про заклад

Кардіологічна служба в Чернігівській області була започаткована в 1963 році, коли на базі обласної лікарні було створено безліжкове кардіологічне диспансерне відділення, яке діяло до грудня 1985 року. На його базі наказом відділу охорони здоров’ я Чернігівського облвиконкому від 10 грудня 1985 року № 72 “Об организации областного кардиологичного диспансера” був створений безліжковий обласний кардіологічний диспансер, який функціював на базі 3-го поліклінічного відділення Чернігівської міської лікарні № 1.

Рішенням виконавчого комітету Чернігівської обласної ради народних депутатів від 12 січня 1990 року № 6 “Про ліквідацію обласного лікувально-санаторного управління та передачу його приміщень і обладнання обласному кардіологічному диспансеру” в березні 1990 року відкривається кардіологічний диспансер на 180 ліжок, де було розгорнуто: відділення гіпертонічної хвороби на 60 ліжок; відділення ішемічної хвороби серця та порушень ритму на 60 ліжок;  відділення судинної хірургії на 60 ліжок, при якому було відділення реанімації на 6 ліжок.

В липні 1992 року відділення судинної хірургії було переведено на базу Чернігівської міської лікарні № 2, а замість нього в облкардіодиспансері було відкрите дитяче кардіоревматологічне відділення на 60 ліжок, яке в 1996 році було скорочено до 40 ліжок, а з 1 червня 2013 року переведено в Чернігівську обласну дитячу лікарню.

Медичний персонал диспансеру має найбільший в області досвід в лікуванні хворих кардіологічного профілю. В лікарні працюють 22 лікарі, з них 9 мають вищу атестаційну категорію, першу – 3, другу – 5; в тому числі 12 кардіологів, з них мають вищу атестаційну категорію – 5, першу – 1,  другу – 4; один кандидат медичних наук та один заслужений лікар України. Лікарі диспансеру постійно проходять курси з підвищення кваліфікації на базах провідних медичних закладів України (НМАПО ім. П.Л.ШупикаНІ серцево-судинної хірургії ім. М.М.Амосова, ННЦ «Інститут кардіології ім. М.Д. Стражеска», Інститут Серця МОЗ України).

Середнього медичного персоналу 74 чоловіка, з них 67 – медичних сестер, з яких 14 мають вищу атестаційну категорію, 29 – першу, 14 – другу.

Загальна кількість працівників лікарні – 203