ІНФОРМАЦІЯ про порядок відпуску лікарських засобів та виробів медичного призначення з аптек та їх структурних підрозділів

Відповідно до:

  • п.п.1 п.162 Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів) затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30.11.2016р. № 929 …Відпуск рецептурних лікарських засобів здійснюється виключно за рецептом у порядку, встановленому МОЗ України.
  • п. 3 Порядку затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 19.07.2005р. № 360 «Про затвердження Правил виписування рецептів на лікарські засоби і вироби медичного призначення, Порядку відпуску лікарських засобів і виробів медичного призначення з аптек та їх структурних підрозділів, Інструкції про порядок зберігання, обліку та знищення рецептурних бланків» …Рецептурні лікарські засоби відпускаються за рецептами медичних працівників з аптек та аптечних пунктів.
  • Без рецепта лікарські засоби відпускаються з аптек, аптечних пунктів згідно наказу МОЗ України від 18.04.2019р. № 876 «Про затвердження Переліку лікарських засобів, дозволених до застосування в Україні, які відпускаються без рецептів з аптек та їх структурних підрозділів».
  • ст. 424 КУпАП продаж лікарських засобів в аптечних закладах без рецепта у заборонених законодавством випадках – тягне за собою накладення штрафу.

У разі виникнення сумніву щодо якості лікарського засобу   споживач має право отримати сертифікат якості на лікарський засіб, що видається виробником,  який повинен бути  наданий у термін не більше ніж одна доба, а також звернутися до Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Чернігівській області:

 

Адреса: 14000, м. Чернігів, вул. П’ятницька,39 оф.602

Телефон: 674-450

Електронна адреса:dls.cn@dls.gov.ua

Comments are closed.