До якого регіону варто їхати людям з проблемами серця і судин

Ідеальна кліматична зона

Враховуючи те, що надмірна сонячна активність згубно впливає на стан серця і судин, людям із хворим серцем вкрай небажано їхати на південь. Річ у тім, що перебування в спекотному кліматі вимагає зміни питного режиму, тобто підвищення вживання рідини. Але зайва рідина в організмі – це додаткове навантаження на серце і судини. Недарма гіпертонікам, а також людям із захворюваннями серця кардіологи рекомендують обмежувати вживання води до мінімуму. Це допомагає знизити ймовірність підвищення артеріального тиску і уникнути тахікардії.

З тієї ж причини відпочивати кардіохворим найкраще в регіонах з помірним, рівнинним кліматом. Це можуть бути курорти Київської або Вінницької області (Хмільник, Немирів, Ірпінь, Пуща-Водиця), а також Балтійська зона, Чехія і Словенія. Якщо ж людина не може жити без моря, тоді їй варто їхати на приморські курорти до початку купального сезону, тобто навесні (з березня до кінця травня) або восени (з вересня до листопада). У цей період сонце ще не дуже активне, а значить, відпочинок у Бердянську, Одесі не завдасть шкоди.

sanatoriy_khmelnik_-3

ПУЩА-ВОДИЦА

 

 

 

 

 

 

Кому варто їхати на кардіокурорти

Людям із захворюваннями серцевого м’яза і клапанів серця, хворим на аритмію, аневризму, гіпертонічну хворобу.

Пацієнтам з вадами серця, кардіоміопатією, атеросклерозом судин, флебітом, тромбофлебітом, венозною недостатністю, ішемічною хворобою, кардіосклерозами. А також у період відновлення після перенесеного інфаркту та інсульту.

Завдяки чому відбувається оздоровлення

Для оздоровлення серцево-судинної системи всі засоби гарні. Приїхавши на кардіокурорт, пацієнт насамперед оздоровлюється за допомогою бальнеотерапії (сірководневі грязі, вуглекислі та кисневі ванни, йодобромні, хвойні, перлинні занурення і душі). Окрім цих методів лікування, відпочивальники багато гуляють на свіжому повітрі, вдихаючи насичений хвойними фітонцидами повітря, займаються лікувальною фізкультурою, гімнастикою. Рухливі ігри на свіжому повітрі, розтяжки, тренування у воді дозволяють поліпшити стан пацієнтів з проблемами серцево-судинної системи. Величезна увага на кардіокурортах приділяється й харчуванню курортників. Зазвичай воно складається з 4-5 прийомів їжі, під час яких обмежується вживання тваринних жирів, алкоголю, а також порожніх калорій. Останнє особливо важливо, адже зайва вага – проблема людей з хворим серцем. Річ у тім, що жирова тканина дуже добре кровопостачається, а це означає, що кожен зайвий кілограм ваги вимагає формування 300 км додаткових кровоносних капілярів! Нескладно здогадатися, що в такій ситуації навантаження на серце збільшується в декілька разів, а напружена робота цього органу так чи інакше призводить до його швидкого зношування.

Протипоказання

Їхати на кардіокурорт не можна в період загострення захворювання, особливо якщо напади повторюються 3-4 рази на тиждень. Протипоказане відвідування курортів і під час рецидивного перебігу інфаркту міокарда, а також за недостатності кровообігу I і ІІ стадії, атеросклерозу судин з виразками і гангренами.

Comments are closed.