Чернігівському обласному кардіологічному диспансеру – 30!

Чернігівському обласному кардіологічному диспансеру – 30!

 

Вісім лікарів, дев’ять медичних сестер в приміщенні міської лікарні № 1 – так 16 грудня 1985 року розпочиналась історія створення обласного кардіологічного диспансеру спільними зусиллями тодішнього завідувача обласним відділом охорони здоров’я Гончаренко В.А. та обласного терапевта Биховця М.Д.

Очолив заклад Швидченко Анатолій Іванович, який на той час завідував кардіологічним відділенням обласної лікарні. Його професійний підхід дозволив створити висококваліфікований колектив.

Через п’ять років (у березні 1990 року) в приміщенні ліквідованого лікувально-санаторного управління були розміщені три стаціонарні відділення по 60 ліжок у кожному (два кардіологічних і одне – судинної хірургії).

У період становлення лікарні були і радості, і складні роки: відділення судинної хірургії у 1992 році було переведено до Чернігівської міської лікарні №2, натомість лікарня наповнилася дитячими голосами, але у 2013 році дитяче кардіологічне відділення було переведено до обласної дитячої лікарні.

У лікарні за всі роки існування трудилося багато чудових фахівців, які беззавітно служили людям і залишалися вірними професії, часто працюючи на межі своїх фізичних і моральних можливостей. Колектив лікарні формувався десятиліттями, досягнення і традиції продовжуються наступними поколіннями лікарів і медичних сестер. Саме колектив є головним багатством лікувального закладу, відомого у всій області.

Сьогодні лікарню очолює Батог Ігор Петрович – головний позаштатний кардіолог області.

Професійна команда лікарів-кардіологів щоденно стоїть на варті збереження здоров’я серця. Саме на плечі лікарів-кардіологів покладена діагностика та лікування серцево-судинних захворювань. Хочеться відзначити ще й те, що кардіологи займаються також проблемою реабілітації пацієнтів, які стали «заручниками» даного роду захворювань.

Чернігівський обласний кардіологічний диспансер вважається одним із провідних закладів охорони здоров’я на Поліссі. Пріоритетним напрямком у наданні медичної допомоги заклад вважає впровадження в клінічну практику новітніх методів діагностики, які неможливі без високоточного обладнання. В клініко-діагностичній лабораторії диспансеру з’явилась можливість підвищити якість аналізів за рахунок високої чутливості апаратури та проводити весь спектр аналізів в дуже стислий час. Заклад – піонер впровадження в практику дослідження індикаторів ушкодження міокарду та тромбоутворення, визначення показників обміну речовин, що передують розвитку уражень серцево-судинної системи, методів контролю при вживанні препаратів, що впливають на систему згортання крові.

Завдяки потужній діагностичній базі відділення функціональної та ультразвукової діагностики, висококваліфікованим фахівцям пацієнти диспансеру обстежуються на високому рівні. Проводяться ультразвукова діагностика серця та судин, органів черевної порожнини та нирок, щитоподібної залози, добове моніторування ЕКГ та АТ, навантажувальні проби, черезстравохідна електрокардіостимуляція і спірометрія.  На базі кардіодиспансеру працює система дистанційної передачі електрокардіограм, що дозволяє лікувальним закладам області пересилати ЕКГ в обласний кардіодиспансер та отримувати консультації на відстані.

В комплексі з лікуванням в стаціонарі та поліклініці проводяться фізіотерапевтичні процедури, які пацієнти можуть отримати у фізіотерапевтичному відділені. Серед них: електро- та світлолікування, індуктотермія, лазеротерапія, магнітотерапія, ультразвукова терапія, інгаляційна та аерозольтерапія, аромотерапія, лікувальна фізкультура, масаж, тощо

Нещодавно на базі диспансеру стали проводити малі хірургічні втручання на коронарних артеріях та серці та встановлення штучного водія ритму.

30-річний ювілей для медичного закладу – це не вік. Життя лікарні і зараз не стоїть на місці, попереду багато планів. Перспектива: відкриття філіалу Центра серця МОЗ України, розширення об’єму хірургічних втручань. А медичні працівники продовжують допомагати не тільки ліками, але і терпінням, любов’ю, теплим словом, ніжними руками.

  Цікаво знати.

Лікарня розрахована на 125 ліжок. В рік госпіталізується більше ніж 4 тисячі осіб.

За 25 років – з 1990 року проліковано в стаціонарі – майже 89 тисяч пацієнтів.

Близько 10 тисяч пацієнтів щороку отримують амбулаторне лікування.

Виконується близько 160 тисяч лабораторних досліджень в рік.

Щороку проводиться біля 25 тисяч ультразвукових досліджень, з них УЗД серця більше 10 тисяч.

Щороку виконується 20 тисяч функціональних обстежень, з них більше 15 тисяч ЕКГ.

З 1997 року дистанційно передано ЕКГ -15718.

На даний час у закладі працюють 189 співробітників, із яких 22 лікаря (в т.ч. 12 кардіологів), серед них головний лікар – позаштатний спеціаліст УОЗ ОДА з кардіології, 1 заслужений лікар України, 1 кандидат медичних наук; 70 – середнього медичного персоналу, 56 молодших медичних сестер.

Серед лікарів 8 мають вищу кваліфікаційну категорію, 4 – першу та 7 – другу. У диспансері працює найбільша кількість медичних сестер з вищою категорією – 15,  26 – з першою та 14 – з другою кваліфікаційною категорією.

img035

лікарі: Ноздря В.І., Атанов О.О., Кучерявенко Л.В., головна медсестра – Будько Н.М. медсестри: Сумко А. , головний лікар – Швидченко А.І., лікар – Іванова Н.Л.

 

img0505

Атанов О.О., Степанюк В.М., Фролов І.О., Воробей О.Г. Федюніна М.П., Михайленко В.О., Ходовицька М.Й.

_C7K7161

Свирид Т.С., Атанов О.О., Філіппов І.Ю., Меркулов А.П., Степанюк В.М., Откидач П.В., Ходовицька М.Й., Шапорова О.Б., Штинова Н.В., Федорченко Т.М., Батог І.П., Малашенко Л.І., Гончаренко Н.О.

 

 

 

 

Comments are closed.